Home / Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz

Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz

Çağdaş Drama Derneği

Ankara Genel Merkezin Kuruluşu

Çağdaş Drama Derneği Prof. Dr.  İnci SAN ve Tamer LEVENT öncülüğünde 5 Mart 1990 yılında Ankara’da kurulmuştur. ÇDD drama çalışmalarının eğitimde ve tiyatroda yaygunlaştırılması için araştırmalar yapmak tiyatro ve eğitim ilişkisini incelemek amacı ile kurulmuştur. Yaratıcı Dramanın ülkemizde yaygınlık kazanabilmesi, çocuk ve gençlerde yaratıcı kişilik gelişimini sağlamak ve/veya hızlandırmak bakımından bir öğretim yöntemi ve ayrıca başlı başına bir disiplin olarak yerleşmesini, tiyatroda da bir eğitim yöntemi olarak yaygınca kullanılmasını sağlamak bu konularda araştırma yapmak ya da yapılan araştırmalara destek olmak, bunun için seminer ve atölyeler düzenlemek de derneğin amaçları arasındadır.

 

İstanbul Şubesi

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi, 01.06.1998 tarihinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Beşiktaş Şubesi bünyesinde Figen ÖNKAL öncülüğünde, Alptekin GUNEY, Aide ABDULLAH, Dilare KEHALE tarafından açılmış, Figen ÖNKAL Başkan, Dilara KEHALE Başkan Yrd. Aide ABDULLAH yazman Alptekin GÜNEY sayman olarak 02.06.2001 tarihinde gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul`a kadar ÇDD yönetim kurulundaki görevlerini sürdürmüşlerdir.

 

İzmir Şubesi

Çağdaş Drama Derneği İzmir Şubesi temsilcilik olarak 2005 güz döneminde çalışmalarına başlamıştır. Çağdaş Drama Derneği genel merkezinde 09 Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirilen 9.Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan şube açma kararı sonucunda, şubeyi açmak üzere Müjdat Ataman, Erdem Erem ve Alper Bayraktar görevlendirilmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda Çağdaş Drama Derneğinin İzmir Şubesi 26 Eylül 2007 tarihinde resmen açılmıştır

 

Eskişehir Şubesi

Derneğimizin liderlerinden, bir dönem genel merkezde yönetim kurulu üyeliği de yapan Eskişehir Temsilcimiz Yrd. Doç. Dr. Ali Öztürk Çağdaş Drama Derneği Eskişehir Şubesi’ni açmak üzere yönetim kurulumuz tarafından, 09 Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirilen 9.Olağan Genel Kurul Toplantısının hemen ardından görevlendirilmiştir. Hızlı bir çalışmanın ardından Çağdaş Drama Derneği Eskişehir Şubesi, 27 Eylül 2007 tarihinde resmen açılmıştır.

Scroll To Top