Home / Oyun Birimi

Oyun Birimi

 

21 Eylül 2016 tarihi itibariyle “Çağdaş Drama Derneği İzmir Şube” bünyesinde  kapalı grup olarak çalışmalara başlayan 15 kişilik “Oyun Birimi” belirlenen günler  bir araya gelerek mevcut oyunların grupla paylaşılması, tekrar deneyimlenmesi ve bu oyunlardan varyasyonlar üretilmesi konularında çalışmalar yapmıştır.

Gerçekleştirilen çalışmalar sistemli, paylaşımcı ve yaratıcı fikirlerin oluşmasına, yeni görüşlerin ortaya çıkmasına sebep oluşturmuştur.

2016 yılından itibaren çalışmalarını sürdüren “Oyun Birimi” nin amacı; bugüne kadar oynanmış oyunların tekrar hatırlanması ve mevcut oyunlardan varyasyonlar üreterek oyun çeşitliliğinin arttırılması, çeşitlendirilen oyunların uygulanabilirliğinin kolay ve anlaşılır olması ve evrilmeye müsait olacak şekilde her yaş grubuna uygulanabilecek olmasıdır.

Çalışma sonunda çokça keyif alınan, üretmenin yarattığı keyfin yaşandığı bir süreç geçirilmiştir. Bu süreçte fikirleri ve katkıları ile birim içinde yer alan, amaçları faydalı bir şeyler üretmek olan ve hem yaratıcı drama alanına katkılar sunan hem kendi yaşam deneyimlerinde kullanılabilecek çalışmalara imza atan tüm birim üyeleri olarak böyle bir çalışma içerisinde bulunmaktan sonsuz mutluluk duyduğumuzu belirtir, daha nice güzel çalışmalarda birlikte üreterek ve paylaşarak buluşmayı temenni ederiz.

Scroll To Top